Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Baterie do e-cigaret

Jak vybrat baterii do e-cigarety?

Velice podstatnou část elektronické cigarety tvoří právě baterie. Její kapacita určuje, jak dlouho vám vydrží na jedno nabití. Některé také umožňují nastavit si napětí, nebo výkon a tím ovlivnit tvorbu páry. 
 
 

Jak vybrat správnou baterii?

Čím silnější jste kuřák, tím větší kapacitu baterie budete potřebovat. U klasických e-cigaret stačí pro slabší až středně silné kuřáky baterie o kapacitě 650mAh. Pro silnější kuřáky už je vhodnější zvolit baterii o kapacitě 1000mAh a více.
 
U výkonnější e-cigaret je však třeba zohlednit více faktorů.
 
 

eGo baterie

Nejrozšířenější typ baterií pro elektronické cigarety s tzv. eGo závitem. Díky tomuto univerzálnímu závitu je možné na ně našroubovat naprostou většinu clearomizérů.
 
 

Jak je to s nastavováním voltů a wattů?

Některé baterie umožňují nastavení napětí a výkonu. Zjednodušeně platí to, že čím více voltů nebo wattů nastavíte, tím více páry Vaše elektronická cigareta vyprodukuje. To, jaké napětí nebo výkon nastavíte, se odvíjí od odporu Vaší žhavící spirálky.
 
 

Baterie 18650

Tyto článkové baterie se používají do GRIPů a MODů, které nemají vlastní vestavěné baterie. Při výběru takové baterie je potřeba se dívat na kapacitu a v případě používání nízkoodporových atomizérů také na vybíjecí proud.
 
 

Co je nízkoodporové vapování?

V případě, že má žhavící hlava odpor nižší než 1,0Ω, nazýváme ji nízkoodporovou. Těmto žhavícím hlavám je pak třeba přizpůsobit také způsob vapování, kdy se preferuje přímé potahování do plic.
 
 

Slovníček pojmů

 
Clearomizér / tank
 
Jedná se o nádržku, do které se plní e-liquid a nachází se v ní žhavící hlava / spirálka, která tento e-liquid odpařuje.
 
Liší se designem, velikostí, závity atd. Rozdělit je můžeme i podle toho, zdali se jedná o klasické nebo nízkoodporové clearomizéry / tanky.
 
 
 
 
Porovnat baterie do e-cigaret